Jaunumi

Aicinājums dalībai seminārā –

“Mūsdienu personības traucējumu klasifikācija un gadījumu analīze”

Organizētājs – Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija (LVPA) sadarbībā ar Latvijas Psihologu biedrības (LPB) Profesionālās kompetences centru

Datums: 10.05.2023
Laiks: 16:00-19:00

Pasākuma vizuālā informācija

Norise: Tiešsaistē, platformas ZOOM formātā

Mērķa auditorija: Seminārā aicināti piedalīties palīdzošo un izglītojošo jomu pārstāvji (psihologi, ārstniecības personas, konsultanti, sociālās darba jomas speciālisti u.c.), kā arī studējošie un citi interesenti.

Semināra vadītājs:
Docente, Dr. psych. Jeļena Koļesņikova, sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe

Semināra mērķis –

Sniegt teorētisko informāciju par mūsdienu personības traucējumu klasifikāciju, iepazīstinot ar patoloģiskas personības iezīmju struktūru, kā arī informēt par Latvijas klīniskā personības testa iespējām novērtēt personības funkcionēšanu un sniegt iespēju padziļināti analizēt klīniskos gadījumus.

Semināra ietvarā –
–   īss teorētiskais apskats par mūsdienu personības traucējumu klasifikāciju,
–   dimensionālā pieeja un patoloģiskas personības iezīmju struktūra,
–   Latvijas klīniskā personības testa rezultāti par klīniskiem gadījumiem un personības funkcionēšanas novērtēšanu.

Informācija par dalības maksu –

Līdz 7.05.2023. No 8.05.2023.
Pilna maksa 35 eur 45 eur
LVPA un LPB biedriem* 28 eur 38 eur
Studējošajiem** 20 eur 30 eur 

* Ja ir samaksāta biedra nauda par 2023. gadu

** Norādot studējošā statusu un izglītības ieguves universitāti/augstskolu reģistrācijas formā

Lai pieteiktos semināram

 1. Aicinājums un lūgums aizpildīt reģistrācijas anketu: https://forms.gle/n7TzqDK7e2LTnz8AA
 2. Veikt apmaksu ar pārskaitījumu uz LVPA bankas kontu atbilstoši semināra dalības maksas plānam (skat. augstāk).
 3. Vienu dienu pirms semināra, uz Jūsu norādīto e-pastu reģistrācijas anketā tiks nosūtīta piekļuve platformas ZOOM tiešsaistei.

Neskaidrību gadījumā saziņai –  lvpasociacija@gmail.com

Rekvizīti:

Biedrība Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija
Reģ. Nr. 50008203511

LV13HABA0551035898804

Pamatojumā obligāti lūgums norādīt:

Par dalību 10. maija seminārā, apliecības saņēmēja vārds, uzvārds

Iespēja saņemt apliecinājumu par tālākizglītību –

LVPA sadarbības partneris ir Latvijas Psihologu biedrība (LPB) un tās Profesionālās kompetences centrs, kas ir Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības iestāžu reģistrā reģistrēta profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde.

LPB Profesionālās kompetences centra izdotā apliecība ir derīgs tālākizglītības dokuments.

Informējam, ka semināra laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotogrāfijas un videoieraksti var tikt izmantoti publicitātei un mācībām nekomerciālos nolūkos.

Reģistrācijas un samaksas noteikumi

LVPA sadarbības partnera LPB Profesionālā kompetences centra pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, sākot ar 2019. gada 1. martu, tika ieviesta semināru dalībnieku reģistrācijas un samaksas noteikumi. Vēršam uzmanību, ka semināriem, piesakoties ātrāk, tiek piemēroti ievērojami izdevīgāki samaksas noteikumi.

Reģistrācija

 1. Pieteikšanās notiek elektroniski.
 2. Ja ir nepieciešams rēķins juridiskai personai, lūdzam to norādīt pieteikšanās brīdī.
 3. Savu piedalīšanos seminārā dalībnieks apstiprina, samaksājot reģistrācijas maksu. Reģistrācijas maksa sedz semināra sagatavošanas un administrēšanas izdevumus.
 4. Pieteikums dalībai ir spēkā no brīža, kad LVPA ir saņēmusi dalībnieka reģistrācijas maksu, pretējā gadījumā reģistrēšanās nav spēkā, un vieta grupā netiek rezervēta.
 5. Ja semināra grupa ir nokomplektēta, dalība seminārā var tikt atteikta (ja attiecināms ierobežojums).
 6. Ja semināra grupa netiek nokomplektēta, seminārs var tikt atcelts.
 7. Apliecība par dalību seminārā tiek nosūtīta uz e-pastu, kas norādīts semināru elektroniskajā reģistrācijā.
 8. Apliecību par dalību iespējams saņemt tikai tādā gadījumā, ja apmeklēts seminārs.
 9. Veicot reģistrācijas maksājumu, dalībnieks apstiprina, ka piekrīt šiem Reģistrācijas un samaksas noteikumiem.

Atteikšanās no dalības un dalības maksas atmaksāšana

Ņemot vērā, ka vietu skaits semināros var būt ierobežots (ja attiecināms), dalībnieka atteikums nozīmē brīvu vietu grupā, ko iespējams, var izmantot cits interesents. Tāpēc lūgums atbildīgi izvērtēt sava atteikuma nepieciešamību un ziņot par šādu lēmumu pēc iespējas ātrāk, kā arī iepazīties ar noteikumiem:

 1. Ja atteikums dalībai seminārā ir saņemts vairāk kā 2 nedēļas pirms semināra sākuma, dalības maksa tiek atmaksāta pilnā apjomā.
 2. Ja atteikums dalībai seminārā ir saņemts laika posmā no 2 līdz 1 nedēļai pirms semināra, tiek ieturēta puse no dalības maksas, un 50% no dalības maksas tiek atmaksāta.
 3. Ja atteikums dalībai seminārā ir saņemts 1 nedēļu (vai mazāk) pirms semināra sākuma, dalības maksa netiek atmaksāta.
 4. Visa reģistrācijas maksa tiek atmaksāta gadījumā, ja seminārs tiek atcelts.

Samaksas noteikumi

 1. Cena par semināru ir norādīta eiro (eur), iekļaujot pievienotās vērtības nodokli (PVN).
 2. Samaksa par semināru veicama kā priekšapmaksa pilnā apmērā.
 3. Samaksa par semināru ir veicama ar bankas pārskaitījumu, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu, semināra norises datumu.
 4. Bankas rekvizīti:

Biedrība Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija
Reģ. Nr. 50008203511

LV13HABA0551035898804

Kā personīgā darba meistarošana var palīdzēt darbā justies labāk

Kuras mana darba sastāvdaļas es uzskatu par motivējošām, saistošām un vislabvēlīgākajām manai labklājībai? Ko es varētu darīt, lai manā darbā būtu vairāk šādu sastāvdaļu? Tie bija jautājumi, kurus sev uzdeva ilggadēja medmāsa ar lielu profesionālo pieredzi pēc tam, kad viņa darbā bija sākusi justies saspringta, viegli garlaikota un “iestrēgusi”. Atbildes uz šiem jautājumiem mudināja viņu kļūt par mentori dažiem jaunākajiem kolēģiem, un tas palīdzēja viņai justies kompetentākai savā darbā un ciešāk saistītai ar kolēģiem, kā arī atkal atrast jēgu ikdienas gaitām. Šis izmaiņas medmāsas darba ikdienā uzlaboja viņas darba labklājību, un, kas svarīgi, nekādi nekaitēja slimnīcas vispārējam darbam un efektivitātei.

Lasīt tālāk »

Pazudis (un atrasts) tulkojumā jeb efektīva komunikācija ar klientiem

Lai gan lielākā daļa pētnieku atzīst, ka pētījumu rezultātu izplatīšana ir daļa no viņu ētiskās atbildības pret pētījuma dalībniekiem (un vēlas, lai no viņu pētījumu rezultātiem rastos skaidra un praktiska ietekme), pāreja no izpratnes par pierādījumu sniegtajiem rezultātiem līdz plašai tās pieņemšanai var aizņemt ilgu laiku. Ne vienmēr zinātnes atziņas tiek pielietotas ikdienas praksē; un ja tiek, tas visbiežāk netiek darīts konsekventi vai sistemātiski. Kāpēc tā notiek? Milzīgais intervenču pētījumu un pētījumos radīto ieteikumu skaits veselības aprūpes speciālistiem rada ļoti lielu apstrādājamās informācijas apjomu. Pārskatot pierādījumus un ieteikumus, apsveriet, cik tie ir atbilstoši jūsu vietējai videi. Vai pētījumu ieteikumos aprakstītais

Lasīt tālāk »

Kā palikt veseliem, paliekot mājās

Sākoties COVID-19 pandēmijai, visā pasaulē ikdienas dzīve ir pamatīgi mainījusies un nākotnes prognozes pārklājusi nenoteiktība. Papildus tūlītējai un steidzamajai vajadzībai palēnināt COVID-19 izplatību, strauji un plaši ieviešot nepieciešamās uzvedības pārmaiņas (t.i., pašizolēšanos, sociālo distancēšanos un karantīnu), ir jāpievērš uzmanība arī pandēmijas ietekmei uz psihisko un fizisko labklājību, lai pēc iespējas agrīnāk varētu veikt intervences pasākumus un mazināt ilgtermiņa sekas. Īstermiņā veiktā  pārskata pētījumā gūtie pierādījumi apliecina karantīnas nelabvēlīgo psiholoģisko ietekmi un tās ilgtspēju. Ir identificēti vairāki nozīmīgi karantīnas negatīvās psiholoģiskās ietekmes veicinātājfaktori: ilgs karantīnas laiks, bailes inficēties; raizes, rodoties jebkuriem fiziskiem simptomiem, kas var būt saistīti ar infekciju; vilšanās (frustrācija), garlaicība,

Lasīt tālāk »

Kā jaunas atziņas par stresu var palīdzēt nomierināt satraukto prātu

“Un ja nu es inficēšos un nonākšu slimnīcā?” “Un ja nu es vairs nespēšu samaksāt nākamo mēnešu rēķinus?” “Kā izolācija ietekmēs manu bērnu veselību?” Koronavīrusa draudiem ir milzīga ietekme uz lielāko daļu no mūsu dzīves. Lai noteiktu, kādi pasākumi jāveic, un lai novērtētu, ar kādiem riskiem mēs saskaramies, zinātnieki izmanto statistikas modeļus, lai gūtu ieskatu vīrusa izplatībā. Tas, protams, palīdz iegūt zināmu kontroli pār šo pandēmiju. Interesanti, ka mēs kā indivīdi nepārtraukti rīkojamies tieši tāpat kā šie zinātnieki, tikai automātiski; mūsu, cilvēku, prātus var uzskatīt par “prognozēšanas mašīnām”, kas pastāvīgi novērtē, vai mums pašlaik ir risks inficēties, zaudēt darbu vai

Lasīt tālāk »

psiholoģiskā perspektīva par pacientu iesaistīšanos

Ja medicīna ir komandu spēle, tajā jāiesaistās arī pacientam: psiholoģiskā perspektīva par pacientu iesaistīšanos Grafinja (G. Graffigna), Svētās Sirds katoļu universitāte, Itālija Lai nodrošinātu efektīvu veselības sistēmu darbību, veselības aprūpes speciālistiem visos aprūpes posmos ir jāsadarbojas un savstarpēji jākoordinē savi centieni. Citiem vārdiem sakot, medicīna prasa veiksmīgu komandas darbu. Ja mēs piekrītam šim principam, tad, izmantojot metaforu no sporta jomas, arī pacients jāuzskata par komandas spēlētāju! Par to ir runa t. s. pacientu iesaistīšanās koncepcijā, kurā tiek uzsvērts, ka pacientu iesaistīšanās ir svarīgs elements veselības efektivitātes un ilgtspējas uzlabošanā. Kas ir pacienta iesaistīšanās? Pacienta iesaistīšanās koncepcijā cilvēks ir kas vairāk nekā

Lasīt tālāk »

Kā palīdzēt grūtniecēm pārtraukt smēķēšanu: labas prakses piemēri Apvienotajā Karalistē

25–50 % smēķējošu sieviešu pārtrauc smēķēšanu pēc tam, kad uzzina, ka ir stāvoklī. Bet kāpēc pārējās smēķētājas turpina smēķēt visu grūtniecības laiku? Vai viņas nezina, ka smēķēšana grūtniecības laikā ir kaitīga? Parasti zina. Apvienotajā Karalistē veiktā pētījumā, kurā piedalījās grūtnieces, kuras bija gan motivētas, gan nemotivētas pārtraukt smēķēšanu, tika konstatēts, ka 99 % no viņām vairāk vai mazāk piekrīt apgalvojumam, ka “smēķēšana grūtniecības laikā var nopietni kaitēt manam bērnam”, un aptuveni 75 % piekrīt apgalvojumam, ka smēķēšana “var ļoti kaitēt” vai “ārkārtīgi kaitēt”. Taču pēc 12 nedēļām smēķēšanu bija pārtraukušas mazāk nekā 10 % respondenšu. Lai arī ar smēķēšanas pārtraukšanu saistītu uzvedību biežāk uzsāk sievietes,

Lasīt tālāk »

Ieguvumi no palīdzības mērķu sasniegšanas pārraudzībā

Kā jums veicas, virzoties pretim mērķim samazināt apēstā cukura daudzumu un atbrīvoties no 10 liekiem kilogramiem? Iespējams, ka jūs to nezināt vai varbūt pat negribat zināt. Šādās situācijās cilvēki mēdz kā strausi bāzt galvu smiltīs, tīšām izvairoties no informācijas, kas viņiem varētu palīdzēt pārraudzīt savas sekmes mērķa sasniegšanā. Pētījumi par šo “strausu problēmu” liek secināt, ka cilvēki bieži vien neseko līdzi savai virzībai pretim nospraustajam mērķim (piem., neseko līdzi, kā mainās viņu svars, nelasa etiķetes uz pārtikas produktiem, ko iegādājas) ‒ daļēji tādēļ, ka sekošana līdzi procesam varētu sagādāt nepatīkamus atklājumus par sevi, piemēram, viņiem būtu jāsecina, ka svars joprojām

Lasīt tālāk »

Ieskats uz COVID-19 pandēmiju no uzvedības zinātnes perspektīvas

Valdības visā pasaulē ir mobilizējušās, lai mēģinātu kontrolēt jaunā koronavīrusa izplatību, taču indivīdu uzvedībai būs izšķiroša nozīme panākumu gūšanā. Mēs – Ekonomikas un sociālo pētījumu institūta Uzvedības pētījumu nodaļa Dublinā – sadarbojamies ar Īrijas Veselības ministriju, sniedzot informāciju, lai palīdzētu ministrijai pieņemt lēmumus par nepieciešamo reakciju uz COVID-19 pandēmiju. Šī darba ietvaros mēs esam pārskatījuši vairāk nekā 100 zinātnisko darbuun esam sākuši izmēģināt veidus, kā vislabāk sazināties ar sabiedrību, un pievēršam uzmanību secinājumiem, kuri var būt noderīgi veselības psiholoģijas speciālistiem.

Lasīt tālāk »