Dzīve balansā un veiksmīga novecošana

Aicinām piedalīties seminārā 2021. gada 10. martā no plkst. 16:00 – 17:20, platformā ZOOM. I. daļa “Veselīga novecošanās”. Semināru vadīs: LU doktorante Anna Kašina, LVPA valdes locekle, sertificēta psiholoģe klīniskajā un veselības psiholoģijas profesionālās darbības jomā. Semināra mērķis: Sniegt izpratni par veselīgu novecošanu, kā arī praktiskas iemaņas intervences veidošanā vecāka gadagājuma cilvēkiem. Iepazīstināt ar vairākiem rīkiem psiholoģiskās noturības sekmēšanai. Parādīt, kā lomu modeļi ietekmē cilvēkus un cik tas ir svarīgi praktiskajā darbā ar klientiem. Seminārā ietvertie aspekti:

 • –  Veiksmīga novecošana: modeļi, intervences principi un darbs ar senioriem.
 • –  Lomu modeļi novecošanas procesā.
 • –  Dzīvesspēka koncepcija un praktiskie instrumenti tā sekmēšanai.II. daļa “Dzīve balansā. Integrālās veselības koncepcija”

  2021. gada 10. martā no plkst. 17:30 – 19:00.

  Semināru vadīs: Dr. Juris Batņa, izglītība psihoanalītiskajā sistēmiskajā ģimenes un psihoorganiskajā psihoterapijā.
  Seminārā ietvertie aspekti:
  1. 20. gadsimta konvencionālais, uz slimību vērstais un 21. gadsimta preventīvais uz pacientu vērstais modelis un izpratne par veselību. Balansa ritenis.

  2. Dzīvesveida slimību, smadzeņu darbības traucējumu epidēmija. Stāvoklis Latvijā (2019.g. Eiropas komisijas dati).
  3. Slimību bioloģiskie cēloņi – uzturs, hormonu darbība, hronisks latents iekaisums, zarnu mikrobiomas disbalanss, toksīni, problēmas.

  4. Slimību psiholoģiskie cēloņi – kritiskās domāšanas trūkums, prāta nemierīgums, nesaturētas emocijas, problēmas ar pašapzināšanos, pašvērtējuma nestabilitāti, neprognozējama nākotne, intereses zudums, paškontroles trūkums, problēmas ar autonomiju, neveselīgu coping un psiholoģiskie aizsargmehānismi.
  5. Slimības sociālie cēloņi – neprasme noturēt personīgās robežas, sociālās intuīcijas trūkums.

  6. Ko ar to darīt?

  Semināra norises vieta: Tiešsaiste, platforma ZOOM.
  Semināra apmeklējuma dalības maksa 17,00 EURpage1image64458496 Dalības maksa par semināru jāpārskaita līdz 9. martam: biedrība “Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija” Reģistrācijas Nr. 50008203511.   Bankas konts: LV13HABA0551035898804

Lūdzam pieteikt reģistrāciju rakstot uz e-pastu: lvpasociacija@gmail.com

Pieteikumā lūdzam norādīt: Par dalību 10. marta seminārā Veselīga novecošanās un Dzīve balansā. Integrālās veselības koncepcija, apliecības saņēmēja vārds, uzvārds un e-pasts.
Apliecības par dalību tiks nosūtītas uz e-pastu.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā rakstiet vai zvaniet: lvpasociacija@gmail.com; tel.29391625.

Seminārs tiek īstenots sadarbībā ar LPB Profesionālās kompetences centru, kas ir LR Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības iestāžu reģistrā reģistrēta profesionālās tālākizglītības un pilnveides izglītības iestāde.

LPB Profesionālās kompetences centra izdotā apliecība ir derīgs tālākizglītības dokuments. Informējam, ka semināru laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotogrāfijas un video ieraksti var tikt izmantoti publicitātei un mācībām nekomerciālos nolūkos.

Sharing is caring!