Nemotivēto klientu motivēšana

Godātie LVPA biedri! Aicinām piedalīties seminārā. Nemotivēto klientu motivēšana 2019. gada 26. novembrī plkst. 16:00 – 19:15. Nodarbības vadīs Velga Sudraba, Dr.med., ārste psihoterapeite, narkoloģe, RSU docente. Nodarbību mērķis — sniegt teorētisku informāciju par intervences iespējām darbā ar atkarības pacientiem, īpaši iepazīstinot ar vienu no tiešās intervences metodēm – Džonsona metodi, kā arī sniegt iespēju praktiskā nodarbībā dziļāk apgūt tās realizāciju. Seminārā izskatāmie jautājumi: īss teorētisks apskats par intervences iespējām darbā ar nemotivētiem atkarības pacientiem, Džonsona tiešās intervences metode, praktiska dalība tiešās intervences norisē. Semināra norises vieta — Rīga, J.Asara iela 5, 1.stāvs, 185.auditorija. 

Lasīt tālāk »

Veselība un personības attīstība: starpdisciplinārā pieeja 

Aicinam Jūs uz 5. starptautisko zinātniski praktisko konferenci Veselība un personības attīstība: starpdisciplinārā pieeja 2019. gada 25.-27. aprīlīRīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 26a.  Konferences galvenās tēmas: Psiholoģiskā izpēte un izvērtēšana profesionālajā darbībā. Psiholoģiskā palīdzība un atbalsts darbā ar dažādām klientu un pacientu grupām. Profesionālā identitāte, profesionālā kompetence un tās attīstība. Galveno referentu ziņojumi: Kā ik gadu konferencē piedalīsies galvenie referenti no dažādām pasaules valstīm un sniegs ziņojumus par aktualitātēm psiholoģiskajā izvērtēšanā un palīdzībā. Konference norisināsies trīs dienas. To organizē Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra.

Lasīt tālāk »

Psiholoģijas dienas 2018

Psihologi nu jau piecus gadus rudens pusē piesaka Psiholoģijas dienas. To nolūks ir sekmēt atvērtu, radošu vidi profesionālai diskusijai psihologu un citu speciālistu starpā, kā arī informēt plašāku sabiedrību par psihologu darbu, pastāstīt, ko šīs profesijas pārstāvji dara, kādās jomās strādā, ko līdzcilvēkiem šī profesijas speciālisti var dod, kā palīdzēt. Šogād pasākumi notiek laika posmā no 2018. gada 5. līdz 13. oktobrim dažādās Latvijas vietās.  Ari mēs aicinām Jūs apmeklēt  dažus Psiholoģijas dienu pasākumus. Atklātā lekcija “Galvas smadzeņu attīstība un novecošanās jeb kas sekmē kognitīvo funkciju saglabāšanos senjoriem” notiks 5.oktobrī plkst. 13.00 – 15.00 Dzirciema ielā 16, K korpusa 201.telpā, to vadīs

Lasīt tālāk »

Veselīga novecošana

Aicinām bez maksas apgūt senioru grupu vadītāju programu “Kā saglabāt psiholoģisko veselību un apgūt jaunas zināšanas un prasmes?” Programmas, kuras laikā tiks sagatavoti vadītāji darbam ar agrīnā pensijas vecuma cilvēku grupām, mērķis ir sekmēt dzīves kvalitātes paaugstināšanos senioriem, veidojot izpratni par veselīgu novecošanos, veicinot motivāciju īstenot veselīgu dzīvesveidu, kā arī sniedzot prasmes regulārai veselības uzvedības īstenošanai ikdienas dzīvē. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems sertifikātu un tiesības īstenot Veselīgas novecošanās programmu senioru grupās. Prasības pretendentiem: psihologa, vai mākslas terapeita profesionālā kvalifikācija interese par darbu ar klientiem pirmspensijas un pensijas vecumā iespēja un apņemšanās apmeklēt visas apmācību kursā ieplānotās nodarbības (informāciju par plānojumu skatīt zemāk)

Lasīt tālāk »

Darbs ar alkohola atkarīgām personībām

Notika seminārs par darbu ar alkohola atkarīgām personībām. Seminārā bija paceltie jautājumi: Ko darīt, ja atkarīgais nevēlas ārstēties? Ko darīt, ja atkarīgais vēlas ārstēties? Vai noliegums var būt atkarīgajam, kurš vēlas ārstēties? Kas tās tādas – recidīva brīdinājuma pazīmes? Vai atkarīgais pats vienmēr var atpazīt tieksmi? Cik veidi tieksmei ir? Kā tos pazīt?” Semināru vadīja Velga Sudraba, Dr.med., ārste – psihoterapeite, narkoloģe, RSU docente. Seminārā mērķauditorija – psihologi, psiholoģijas programmas studenti un citi speciālisti. 

Lasīt tālāk »

Veselības psiholoģijai visā dzīves garumā

Īrijas Universitātei Galway augustā notika 2018 ikgadēja konference par Eiropas veselības psiholoģiju 32. EHPS ikgadēja konference bija veltīta Veselības psiholoģijai visā dzīves garumā: pētījumu, prakses un politikas apvienošanai. Kā ziņo Gerijs Molloijs, konferenču priekšsēdētājs: «Nacionālajā universitātē Galway ir lielākā koncentrācija veselības psihologu un lielāka «pētījumu salā» Īrijā. Maģistra programmu veselības psiholoģijā mūsu iestāde izveidoja profesors Rufs Kurtis (Ruth Curtis) un viņas komanda 1994. gadā. Tāpēc mēs stradājam starptautiskā līmenī vairāk nekā divas desmitgades. Mēs bijām priecīgi sveikt jums NUI Galway un Īrijas rietumu krastā !»

Lasīt tālāk »

Veselība un personības attīstība: Integratīvā pieeja

19.-21. aprīlī RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā notiks 4. starptautiskā zinātniski praktiskā konference Veselība un personības attīstība: Integratīvā pieeja. To organizē Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra. Konferencē aicināti piedalīties psihologi, veselības aprūpes speciālisti, kā arī citu palīdzošo un izglītojošo profesiju pārstāvji, pētnieki, supervizori un studenti. Dalība konferencē – bez maksas. Par dalību konferencē tiks piešķirti 36 tālākizglītības punkti. Konferences darba valodas: latviešu, angļu. 19. aprīlī – galvenā referenta ziņojums (vebinārs) plkst. 19.00: emeritētā prof. Vija Bergs-Lusebrinka, Luisvilas Universitāte, Kentuki pavalsts (ASV) un asoc. prof. Liza Hainca, Saint Mary-of-the Woods College, Indiānas pavalsts (ASV). Pirms

Lasīt tālāk »

Privātprakses īpašnieka grāmatvedības ABC

2. martā no plkst.10.00 – 13.00 Latvijas konsultatīvas associācija aicinā piedalīties seminārā “Privātprakses īpašnieka grāmatvedības ABC”, ko vadīs psiholoģe, profesionāla grāmatvede ar septiņpadsmit gadu pieredzi sabiedrību ar ierobežotu atbildību, biedrību, nodibinājumu, reliģisku organizāciju un individuālo komersantu grāmatvedības kārtošanā un auditā Sandra Dzilna. Seminārs domāts speciālistiem, kuri plāno atvērt privātpraksi vai vēlas uzlabot esošo. Bieži nākas saskarties ar jautājumiem – kā pareizi reģistrēt saimniecisko darbību, kādu nodokļu maksātāja formu izvēlēties. Kurš veids būtu piemērotāks nodokļu aprēķina ziņā, kurš vienkāršāks, lai nebūtu jāpiesaista papildu speciālists nodokļu aprēķinam un atskaišu iesniegšanai. ko vadīs psiholoģe, profesionāla grāmatvede Sandra Dzilna.

Lasīt tālāk »

Prasmīga empātija

Katram psihologam un arī citiem palīdzošo profesiju pārstāvjiem ir zināms, ka empātija ir izšķiroša, lai veidotos veiksmīga sadarbība ar klientu/ pacientu. Tomēr pārmērīga empātija tiek saistīta arī ar līdzjūtības izraistītu noguruma un izdegšanas simptomātiku. Seminārā paraudzīsimies uz psiholoģiskajiem mehānismiem, kas veido gan neprasmīgu, gan prasmīgu empātijas lietojumu profesionālajās attiecībās. Semināru vadīs Indra Majore – Dūšele, Mag.Psych., Mag.Sc.Sal., RSU doktorante, praktizējoša psiholoģe, deju un kustību terapeite, supervīzore, RSU lektore. Laipni aicināti psihologi, studenti, palīdzošo profesiju pārstāvji. Seminārs notiks RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26a, 146.telpa, Rīgā. Dalības maksa par semināru jāpārskaita: biedrība “Latvijas Veselības psiholoģijas asociācija” Reģistrācijas Nr. 50008203511Bankas konts: LV13HABA0551035898804 Lūdzam ievērot reģistrācijas

Lasīt tālāk »

Veselība un personības attīstība: Integratīvā pieeja

2018. gada 19. – 21. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē notiks 3. Starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Veselība un personības attīstība: Integratīvā pieeja”. Konferences galvenās tēmas: psiholoģiskā izpēte un novērtēšana; profesionālajā darbībā; psiholoģiskā palīdzība un atbalsts darbā ar dažādām klientu/ pacientu grupām; profesionālā identitāte, profesionālā kompetence un tās attīstība. Konferences darbs noritēs 3 dienas, iekļaujos trīs galveno referentu ziņojumus: 19.aprīlī – galvenā referenta ziņojums (vebinārs) plkst. 19.00: emeritētā prof. Vija Bergs-Lusebrinka.

Lasīt tālāk »